tromaktiko: Γκολ έναν χρόνο μετά (video)!

Δευτέρα 14 Μαρτίου 2011

Γκολ έναν χρόνο μετά (video)!

Έσπασε την γκίνια ο Άγγελος Χαριστέας. Ο 31χρονος επιθετικός χρειάστηκε ένα λεπτό συμμετοχής με τη φανέλα της Σάλκε για να πετύχει γκολ, που ήταν το πρώτο μετά από έναν χρόνο!

Η Σάλκε είναι η 7η ομάδα του στην διεθνή καριέρα του Άγγελου Χαριστέα. Ο πρώην επιθετικός του Άρη ήταν ο ήρωας της Σάλκε κόντρα στη Φρανκφούρτη καθώς πέρασε αλλαγή στο 83' και στο επόμενο λεπτό έκανε με αριστερό πλασέ το 2-1 στην πρώτη του στιγμή στο γήπεδο ως παίκτης των Βασιλικών Μπλε! Αυτό συνέβη μία μέρα πριν ο σκόρερ 24 γκολ με την Εθνική ομάδα, συμπληρώσει ακριβώς έναν χρόνο μακριά από τα αντίπαλα δίχτυα. Το γκολ με τη Σάλκε ήρθε στις 12 Μαρτίου του 2011, ενώ τελευταία φορά που πανηγύρισε ο Χάρι ήταν στις 13 Μαρτίου του 2010 σε εκτός έδρας αγώνα της Νυρεμβέργης, στον οποίο είχε μπει ξανά αλλαγή (66') και είχε χαρίσει πάλι τη νίκη με 1-2 στο 90' σε βάρος της Χέρτα Βερολίνου. Στο 8:03 του δεύτερου video είναι το περσινό γκολ.