tromaktiko: Πήρε και το Σούπερ Καπ η Ιντερ

Πήρε και το Σούπερ Καπ η Ιντερ

Τον πρώτο τίτλο της νέας χρονιάς πανηγυρίζει από το Σάββατο η Ιντερ, η οποία συνεχίζει όπως τελείωσε πέρυσι.
Μετά το πρωτάθλημα, το κύπελλο και το
 Champions League, οι "νερατζούρι" πανηγυρίζουν και το ιταλικό Σούπερ Καπ, τον παρθενικό τίτλο του Ράφα Μπενίτεθ στην τεχνική ηγεσία.

Στον σαββατιάτικο τελικό του Μιλάνου κόντρα στη Ρόμα, η Ιντερ μπορεί να βρέθηκε στο καναβάτσο με το θαυμάσιο γκολ του Ρίισε στο 21ο λεπτό, στη συνέχεια όμως πήρε τα ηνία του ματς, ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση και έφτασε στο θριαμβευτικό 3-1.

Ο Πάντεφ στο 42ο λεπτό -μετά από τραγικό λάθος της άμυνας της Ρόμα- και ο Ετό με δύο γκολ στο 70ο και 80ο λεπτό έστειλαν μήνυμα στους "τζιαλορόσι" ποιος θα είναι και τη φετινή χρονιά το αφεντικό. Πλέον, το συγκρότημα του Μπενίτεθ επικεντρώνεται στον πέμπτο τίτλο, αφού την ερχόμενη Παρασκευή υπάρχει ο τελικός του ευρωπαϊκού Σούπερ Καπ με αντίπαλο την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Πηγή: contra.gr